Liseden Arkadaşlar

Kendini sürekli başka bir maceranın içinde bulan Selçuk, şimdi başını lisede beladan belaya sokuyor.

Beden dersinin olduğu gün formasının altına eşofman giyenler, siyah-beyaz tüplü televizyona Commodore 64 bağlayan dedeler, sevdiği kıza açılırken ölecekmiş gibi olup da ölmeyenler, lise hayatı denilince gözünün önüne Amerikan Pastası filmi gelip gerçekte The Shawshank Redemption’ı yaşayanlar, kolay çarpılıyor diye Pi’yi 3 değil de 5 alanlar, bakkala gidiyorum diye evden kaçanlar, mavi tikli official ulaklar yani dırdırcı teyzeler.

Çete işlerinden uzak durmaya çalışan Selçuk lisenin en belalı adamına karşı mücadele ederken bulur kendini. Mahalleden Arkadaşlar’ının da katılımıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Çalgı Çengi, Düğün Dernek filmleri ve Kardeş Payı, İşler Güçler gibi dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir, Liseden Arkadaşlar’da okuyucuyu lise sıralarına götürüyor.

Stok kodu: KSRT-V025 Kategoriler: Etiketler: ,

Yazar Hakkında

Selçuk Aydemir

Selçuk Aydemir

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üsküdar’a Giderken, İşler Güçler, Kardeş Payı dizilerinin yanı sıra Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Düğün Dernek 2: Sünnet, Çalgı Çengi: İkimiz filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Yazarın daha önceden kaleme aldığı Mahalleden Arkadaşlar isimli bir romanı vardır.