İndirim!

Aklımın Aynalı Çarşısı (İmzalı)

Bazen uzun uzun baktık aynalara, gözlerimizin söylediklerini anlamak için. Bazen de başka hayatlardaki yansımalarımızı görmeye niyetlendik. Hatta başkalarının hayatlarındaki akislerimizi görürsek daha iyi hissedeceğimizi düşündük belki, birbirimizi acılarımızdan tanırsak hafifleyeceğimize inandık… Biz onun karşısında öylece dururken kendi sırrını döktü ayna, koca koca ömürler geçti içinden. Farkında olmadan kapıldık gittik aynadan geçen ömürlere; ağlamanın, mücadelelerin, kahkahaların, dostluğun, kültürün, kimliğin, kadın olmanın kısacası yaşanmışlıkların ağırlığını hissederek. Oysa hayattan söke söke aldıklarımızla; sustuklarımız, kahkahalarımız, aşklarımız, kök saldıklarımız, gittiklerimiz, sevinçlerimiz, acılarımız ve tutkularımızla insandık. Ve farkında olarak ya da olmayarak heybemizde toplamıştık yaşanmışlıkların bıraktığı iyi kötü tüm izleri. Hatta zaman zaman heybemizde biriken bu yaşanmışlıkları taşımakta zorlanıp anlatmak istedik, ruhumuz hafiflesin diye.

Oyuncu ve yazar Devrim Yakut bir koleksiyoner titizliğiyle topluyor gündelik hayatın içindeki o sıradan, bir o kadar da sıradışı hikâyeleri. Aklımın Aynalı Çarşısı ile birer köşesinden iliştiğiniz tüm hayatlara temas ettiğinizi hissedecek, dingin bir üslupla kaleme alınmış bu hikâyelerde kendi akislerinize rastlayacaksınız. Her karakteri acılarından ve sevinçlerinden tanıyıp uzun zamandır görüşmediğiniz eski bir dostla sohbet ediyormuş gibi hissedeceksiniz.

 

*Siparişiniz 7 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir.

 15,00

Stokta yok

Stok kodu: KSRT-00073-2-1 Kategoriler: , , Etiketler: , ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Mart, 2021

ISBN

978-605-74715-0-5

Sayfa

190 sayfa

Ebat

13.5 x 19.5

Yazar Hakkında

Devrim Yakut

Devrim Yakut

1968 yılında doğdu. İlk ve ortaöğrenimini yurdun çeşitli yerlerinde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun oldu. Uzun yıllar Devlet Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalıştı. Aynı kurumdan emekli oldu. Yine uzun yıllardır çeşitli tiyatro okullarında oyuncu adaylarına ders vermekte; tiyatro, sinema ve dizi alanında çalışmalarına devam etmektedir.

İncelemeler

  1. Burcu

    ben bu oyuncuyu hem beğenerek ve zevkle izliyorum.her rolü başarıyla oynayıp benim gönlümü fethediyor.o kadar kendimi şimdi başarılı oyunculuk sergilediği diziye;sonrada Gülcihan karakterinin yanında olsam da teselli etsem diye içimden geçmiyor değil.bu ve bundan sonraki çalışmalarının başarılarla dopdolu geçmesini dilerim.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.