Yayın Politikamız

***UYARI: Covid19 pandemisiyle mücadele kapsamında 29 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma süresi boyunca yayınevimize yapılan dosya başvuruları kargoda yaşanacak aksaklıkları önlemek adına kabul edilmeyecektir.
Dosya başvurularınızı 17 Mayıs 2021 tarihinden itibaren yayınevimize gönderebilirsiniz.

Küsurat Yayınları’na Dosya Göndermek İçin:

  • Yayımlanmasını istediğiniz eserlerinizi posta adresimize kâğıda basılı olarak, özgeçmişiniz ve eser özetinizle birlikte gönderebilirsiniz. İletişim bilgilerinizi ve e-posta adresinizi eserinize eklemeyi unutmayınız. E-posta yolu ile gönderilen eserler kabul edilmemektedir. Bu yöntemle gönderilen eserler değerlendirmeye alınmayacaktır. Gönderileriniz için Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi, Meriç Apartmanı, No: 57 D: 4 34437 Beyoğlu/İstanbul adresini kullanabilirsiniz.
  • Küsurat Yayınları’na gönderilen eserler editörlerimiz tarafından okunup raporlanır. Hazırlanan raporlar yayın kuruluna sunulur. Raporların hazırlanması ve yayın kuruluna sunulması dört aylık bir süreci kapsar. Eserin yayın programına alınıp alınmayacağı bilgisi dört ayın sonunda editörlerimiz tarafından e-posta yoluyla eser sahiplerine bildirilir. Esere dair hazırlanan raporlar eser sahipleriyle paylaşılmamaktadır, bu nedenle eser sahiplerinin alacağı bilgilendirme e-postası herhangi bir yorum içermemektedir.
  • Yayın programına alınmayan eserler eser sahiplerine geri gönderilmez.
  • Küsurat Yayınları yayıncılık ilkeleri doğrultusunda ücret karşılığı kitap yayımlamamaktadır. Yayımlanmasına karar verilen eserlerin yazarlarıyla telif sözleşmesi imzalanır ve sözleşmeye uygun olarak telif ödemesi yapılır.