İndirim!

Ayna Ayna

“Kayıplar olmadan fark edemediğimiz şeyler var. Kendimiz sandıklarımızın peşinde koşuyoruz. Kimsesiz kalsak da anlamıyoruz. Gerçekten ölüm kadar hiçleşmeyi başardığımızda bulunuyor aradığımızı bilmediğimiz. Eksik kalmış tarafımız. Keşke bu kadar geç uyanmasaydım.”

Doran’ın kadın kahramanlarında en çarpıcı ortak özellik dünya ahvâli içinde yer-yön duygusunu yitirmiş, belki de bunu hiç edinmemiş olmaları. Okur, kitabın ilk bölümünde birbirinden bağımsız beş öykü okurken, ikinci bölümde ise yazarın kendine ait, özgün dünyasında gezintiye çıkıyor. Farklı üslubu ve bakış açısıyla sizi ilk sayfadan itibaren etkisi altına alan kitabı kapattığınızda çarpıcı bir anlatı serüvenini tamamlamış oluyorsunuz.

“Vardığımız yerler, çıkmadığımız yollar, inmediğimiz duraklar, kaçırdığımız trenler, hayali cihana değer, eşsiz seyahatlerimiz… Yeşim Doran, insan halleri, insanlık halleri üzerine kartpostallar yolluyor hayat yolculuğundan. Ruhu aynanın karşısına koyuyor ve “Anlat” diyor, ‘Dök içini…’”

Kanat Atkaya

 7,00

Sadece 5 adet kaldı

Stok kodu: KSRT-0004 Kategoriler: Etiketler: ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Eylül, 2017

ISBN

9786056722738

Sayfa

94 sayfa

Ebat

13×20,5

Yazar Hakkında

Yeşim Doran

Yeşim Doran

1971 doğumlu evli ve iki çocuk annesi. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde Şehir ve Bölge Planlama okudu. Haliç Üniversitesi’nde Mimarlık Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. Mimari tasarım ve uygulamalarının yanı sıra sahne sanatları dalında; prodüksiyon tasarım, yönetim ve sanatçı menajerliği çalışmaları ile yurtiçinde ve yurtdışında çok sayıda başarılı projeye imza attı. Doran, menajerlik çalışmalarının yanı sıra, yazın faaliyetlerine devam ediyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ayna Ayna” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.