İndirim!

Bir Anne Kolay Yetişmiyor

“Bir çocuk kolay yetişmiyor derler. Aslında çocuklar saf, beyaz bir kâğıt gibi tertemiz geliyorlar dünyaya. Onları iyiye, güzele biz yönlendiriyoruz. Hayattan payına hep iyi şeyler düşmesi için çabalıyoruz. Hem de sadece bebekliklerinde de değil, tüm ömrümüz boyunca. O, dünyaya tertemiz gelip her şeyi baştan öğrenirken göz ardı edilen şu, asıl bir anne kolay yetişmiyor. Bir kadın en sevdiği koltukta en sevdiği battaniyeyi burnuna çekip en sevdiği diziyi sabaha kadar seyredebilecek imkâna sahipken; anne olunca günün sonunda nihayet koltuğun bir kenarına oturma fırsatı bulmuş, çocukla beraber hayata, kendine, zamana bakışı değişen bir başka kadına dönüşür. Uyku saatleri, dinledikleri, okudukları, pişirdikleri, alışveriş listesi, öncelikleri, izledikleri tümüyle değişir. O narin prenses hanım, birisi çocuğuna zarar vermeye kalktığında aslan kesilir.”

“Biz böyle değildik. Düz, beyaz bir kâğıt değildik. Bunca yıllık insandık. Huyumuz suyumuz, duruşumuz, hayatta başımıza gelenlere tepkilerimiz belliydi. Sonra bir gün anne olduk ve her şey değişti. Başkalaştık. Dönüştük. Dönüşürken canımızı acıttık. Kendimize şaşırdık.”

Berna Mutlu Aytekin, her kadının deneyimlediği, bazı zamanlarında çokça zorlandığı bu dönüşümü en çok hakim olduğu yerden, kendi hikâyesinden yola çıkarak yazdı. Bir Anne Kolay Yetişmiyor bu uzun ve meşakkatli yolda düşüp kalkarak kendini geliştirmeye çalışan anne adaylarına, koltuğun kenarına ilişip beş dakika nefes almayı gözleyen annelere ilaç gibi gelecek!

 10,00

Stokta

Stok kodu: KSRT-0017 Kategoriler: Etiketler: , ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Kasım, 2018

ISBN

978-605-67859-7-9

Sayfa

176 sayfa

Ebat

13 x 20,5

Yazar Hakkında

Berna Mutlu Aytekin

Berna Mutlu Aytekin

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Rüştü Akın Anadolu Meslek Lisesi’nde Moda Tasarım bölümünü ve ardından Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünü bitirdi.

2003 yılında Yapı Kredi Emeklilik’te finansal danışman olarak başladığı kariyerini Akbank’ta bankacılık yaparak sürdürdü. İlk blogunu 2006 yılında yazmaya başladı. 2009 yılında bankacılıktan istifa etti. Blogu benimgunlerim.com üzerinden markalara dijital iletişim ve danışmanlık hizmetleri vermeye başladı. 2010 yılından itibaren tam zamanlı olarak çeşitli dijital iletişim ajanslarında online itibar yönetimi, sosyal medya danışmanlığı, etkinlik yönetimi, topluluk yönetimi, kriz yönetimi konularında eğitmen ve direktörlük pozisyonlarında hizmet vermiştir. Fotoğrafçılıkla ilgilenmekte olup Anadolu Üniversitesi’nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünde eğitimine devam etmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında yayımlanan dergi ve web sitelerinde foto-haberleri yer almış, iki kişisel fotoğraf sergisi açmıştır. Dijital fotoğrafçılık, dijital iletişim çalışmalarında bulunmuş ve ebeveynlere yönelik ürünler tasarladığı Mommamia markasını hayata geçirmiştir. Evlidir ve Ali’nin annesidir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Bir Anne Kolay Yetişmiyor” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.