Büyük Duygular Küçük Mucizeler

 “Herkesin dünyası, kendine yettiği kadardır.”

“Nefret, insanı ağırlaştırır.”

Aklımızdan pek çok şey geçer bazen. Çeşitli hisleri aynı anda yaşar, bunlar arasında bağlantı kurmaya çabalarız. Ya da kaçmak isteriz, ilk defa karşılaştığımız duygulardan. Çünkü bu duygu öyle yenidir ki bizim için, onu anlamlandırmak şöyle dursun, onunla tanışmak bile bizi ürkütür. Ama bilinmezliğin gizeminden olsa gerek, o duyguyu kalbimizde tarifi zor bir halde yaşamaya başlarız. Belki de budur âşık olduğumuzda içimizde uçuşan kelebeklerin, kalbimizdeki tik takların sebebi… Korktuğumuz duygularla tanışır, hatta onları yaşamımızın merkezine davet ederiz. Hiç sevmesek de onları anlamak iyi gelir bize. Çünkü insan korkusunu, nefretini, huzurunu, aşkını, öfkesini anladıkça tamamlanır. Kendine yettiği, kalbi kadar geniş dünyasında huzur bulur. Duygularını anlayıp onlardan kaçmadan yaşarsa yüzünde kocaman gülümsemeye, kalbinde ferahlamaya sebep olacak küçük mucizelerle karşılaşır.

Yağmur Akpınar ilk kitabı Büyük Duygular Küçük Mucizeler ile kurguyla kurgu dışının ahenkli dansını okuruyla buluşturuyor. Denemeleri okurken siz de duygularınızı anlamlandıracak, Sümbül’ün hikâyesiyle kocaman duyguların yarattığı küçük mucizelere inanacaksınız!

Stok kodu: KSRT-V034 Kategoriler: Etiketler: ,

Yazar Hakkında

Yağmur Akpınar

Yağmur Akpınar

20 Temmuz 1996’da İstanbul’da doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde okumaya başladı. Liseden bu yana yazdıklarından ilham alarak üniversitenin son senesini kitap yazmaya ayırdı. Büyük Duygular Küçük Mucizeler ilk kitabıdır.

Yeni bilgiye ulaşmak adına araştırmacı bir tavır takınır ve gözlemlerini de yazıya dökmeyi sever. Okul hayatı boyunca çeşitli eğitimlere katılmış, özellikle psikoloji alanına yoğunlaşmıştır. Hobileri arasında kitap okumak, yeni çıkan filmleri takip etmek ve fotoğrafçılık vardır. Ayrıca izlediği filmleri kendi bakış açısıyla yorumlayarak ortaya denemeler çıkarmayı sever. İnsanların düşünce ve duygularını önemseyerek günümüz dünyasını kendi açısından anlatmaktan zevk alır.

Ona yagmurakpinar @ gmail.com adresinden ya da @yagmurakpinarr Instagram hesabından ulaşabilirsiniz.