Eksik Bir Şey mi Var?

Dünyanın geri kalanını bir kenara koyup gösterişsiz bir yaşamın hakiki lezzetini alabilmek zor bir meziyettir. Hele modern zamanlarda… “Nerede o eski komşuluklar?” diye iç geçirir; yan yana binalarda oturan insanların birbirlerinden kilometrelerce uzak olduğu bu yorucu zamanlardan sıyrılabilmek mümkün mü diye düşünürüz. İyi şeylerin çok geride kaldığına, her şeyin “umutsuzluk” etiketiyle ambalajlandığına inanırız çoğu zaman. İşte tam da bu zamanların aksinin mümkün olduğunu ispatlayan, musluğundan bardak bardak muhabbetin aktığı bir semaverin etrafında kümelendiğimiz, gerçek dostluğun lezzetini alabilmek için dünyayı gezmek zorunda olmadığımız bir yolculuğa davet ediyoruz sizi.

İrem Yaşar’ın çok sevilen kaleminden Eksik Bir Şey mi Var? ne kadar beklenmiş olursa olsun sonunda kavuşmak varsa geç kalınmış sayılmayacağının, eksikleri sevgiyle onarmanın nazenin bir kanıtı. Her şeye rağmen bu dertli dünya saksısında rengârenk çiçeklerin de açabileceği ihtimaline meftun olanların kitabı. Aynı sokağın iki ucunu paylaşmayı, her gün aynı kaldırımda karşılaşmayı hüzünlü hayatların tesellisi sayan güzel yürekleri insanların hikâyelerini okurken yüzünüzden tebessüm eksik olmayacak!

“Seni beklemek dünyanın en güzel bekleyişiydi. Hem insan bir şeyin sadece iyi yönlerini sevmez ki… Olumsuzluklarını da sever. Zorluklarını da sever. Kusurlarını da sever. Zaten kusurların ta kendisidir o sevgiyi güçlendiren şey.”

Stok kodu: KSRT-0063 Kategoriler: , Etiketler: , ,

Ürün Detayları

Türü

Roman

Kağıt Bilgisi

70GR HOLMEN

Cilt Bilgisi

AMERİKAN BRİSTOL 250 GR

Kitap Boyutu

13.5×19

Sayfa Sayısı

168 sayfa

Basım Bilgisi

Ekim, 2022

Yazar Hakkında

İrem Yaşar

İrem Yaşar

13 Ekim 1992 tarihinde Amasya’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Amasya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi’nde Aşçılık Bölümü’nü tamamladı.

Mesleğinin ilk yıllarında bir mimarlık ofisinde tasarımcı olarak çalıştı. Anne olduktan sonra ise bu sektördeki çalışma hayatına kısa bir süre ara verdi.

Şu anda oğlu ve eşiyle birlikte Amasya’da yaşıyor. Uzun yıllardır sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Hem kişisel sayfasında hem de diğer mecralarda yazdığı yazılarla, gerçekleştirdiği atölyelerle insanların hayatına dokunmayı; limonlu kek pişirmeyi, küçük mutlulukları büyütmeyi ve her şeyin şükredecek tarafını görmeyi çok seviyor. Neşesi Yeter isimli kitabı 2018 yılında yayımlanmıştır.