İndirim!

Epidemik Eros

“Kadınların sessizlikleri ortak bir sırrı paylaştıklarına yorulsa da aslında kendiliğinden gerçekleşmeye başlayan bu şey, adı her neyse, bir tek onları endişelendirmiyordu.”

Sıradan yaşantıları barındıran kendi halinde bir ilçeydi Benekli. Henüz bilmiyordu çatıların neler örttüğünü, oysa her çatının altında ayrı kaderleri, aynı kederleriyle yaşıyordu kadınlar. Bundan henüz, onların da haberi yoktu. Ta ki o programa denk gelene kadar… Televizyonda o program yayınlandığından beri ilçede beklenmedik şeyler oluyor, gecenin bir vakti her şeyi geride bırakıp yürüyen onlarca kadın ağaçlı tepede toplanıyor, belki de bir arada olmanın güvenini hissediyor, hiçbir şey demeden ilçeyi seyrediyordu. Bunun karşılığında aldıkları yanıt ise oldukça netti: BURADA TOPLANMAK YASAKTIR!

Yuvayı yapan dişi kuşlar renklilerle beyazları ayırmaktan, soğanı pembeleştirmekten, etrafı şöyle bir süpürmekten, domatesin tazesini fasulyenin iyisini seçmekten ıskalamışlardı belki de yaşamayı. Ama şimdi tam vaktiydi. Paşa gönülleri ne isterse onu yapacaklardı! Biraz da kirliler bekleyecekti sepette, yıllardır eteklerinde biriktirdikleri taşları dökmenin zamanı gelmişti! Tabii kadınların bu ayaklanması toplumda bir miktar karmaşaya neden olacaktı. Ortalık biraz dağılmıştı ama bunu da en iyi onlar bilirdi: Dağıtılmadan toplanmazdı. Nisa Yıldırım’ın, mizah ve mücadeleyle yoğurduğu ilk romanı Epidemik Eros birtakım taşları yerinden oynatmaya geliyor!

 12,00

Stokta yok

Stok kodu: KSRT-00069 Kategoriler: , Etiketler: ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Eylül, 2020

ISBN

978-605-80328-6-6

Sayfa

152 sayfa

Ebat

13.5 x 19.5

Yazar Hakkında

Nisa Yıldırım

Nisa Yıldırım

1983 yılında doğdu. Tekirdağ Anadolu Lisesi’nin ardından Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri lisans ve Yeni Medya yüksek lisans programlarından mezun oldu. Post-prodüksiyon alanında hareketli görüntü tasarımı ile başladığı çalışma hayatına, televizyon ve internet yayıncılığında çeşitli görevler alarak devam etti. Bahçeşehir Üniversitesi Sinema ve Medya Araştırmaları programını tamamlayarak doktora derecesi aldı. Eğitimine devam ederken ilk kısa filmi Misafirperverler’i 2018 yılında hayata geçirdi. İstasyonlar adlı uzun metraj senaryosu ile 3. Denizbank İlk Senaryo Yarışması’nın birincilik ödülünü kazandı. Yıldırım farklı formatlarda kurgu ve kurgu-dışı metinler yazmaya devam etmektedir.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Epidemik Eros” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.