Her Şey Eksik Her Şey Tamam (Mini Sabun ve İmzalı Kartpostal Hediyeli + Ücretsiz Kargo)

Zaman akıp akıp giderken, gündelik telaşların içinde kaybolurken, bir şeylerden şikâyet edecek gibi olsak da şükretmeyi bilirken, mutluluğu paylaşıp paylaşıp artırırken, bir derdi üleştirip çareleşmek isterken, bardaklardaki çaylar boşalıp boşalıp dolarken, yaşamımızdan bir şeyler eksilse de şöyle bir etrafımıza bakıp kalbimizdeki huzuru hissederken, o eksiklikleri bazen aşkla bazen merhametle bazen de sabırla tamamlarken, ufacık şeylerin içinde bulduğumuz mutluluklarla yaşama tutunurken, tek başımıza olduğumuzu düşündüğümüzde dahi omzumuzdaki o eli hissederken, çaresizlikle yürümek yerine karşı kapıyı çalıp bir fincan da muhabbet isterken daha yaşanasıdır hayat. Çünkü yalnız olmadığını bilmek her daim ümit tohumları eker insanın yüreğine.

Nazenin Sokak sakinleri için günler tam da böyle geçiyordu. Kendi telaşlarında kaybolsalar bile bir arada olmanın verdiği güçle, eksilen ne varsa tamamlamaya gayret ediyorlardı.

İrem Yaşar’ın samimi ve sade üslubundan Her Şey Eksik Her Şey Tamam, unutulduğu sanılan incelikleri tekrar gün yüzüne çıkaracak; ruhunuzu samimi duyguların sıcaklığı, komşu olmanın verdiği taptaze güven hissiyle sarıp sarmalayacak.

“Sanki bugün değil… Hatta bu yıl da değil… Nazenin Sokak’ta çoğu zaman filmlerin hâlâ siyah-beyaz olduğu dönemlerden kalma rüzgârlar esiyordu. Kaldırımlarında atılan her bir adım gurbetten yurda dönmek gibi, kaç mevsim sonra baba ocağına kavuşmak gibi, anne koynunda soluklanmak gibi hissettiriyordu. Toprağa basarak söylenen bir nağme yan komşuya, sokağın öbür ucuna hatta gökyüzündeki kuşlara bile rahatlıkla erişebiliyordu. Ruhlarını görünmez bir çeperle kaplayıp kimsenin yaklaşmasına izin vermeyen insanların aksine Nazenin Sokak’ta yaşayan herkes elinde duygu yüklü bir anı kutusu tutuyor, sabah kaçta uğrarsanız uğrayın ya da gece saat kaçta ararsanız arayın bu kutudan mutlaka kalbe dokunan bir şeyler döküp saçıyordu.”

 

*** Ücretsiz kargo için sipariş sayfasındaki kupon kodu alanına “YENİYİL” kodunu girmeyi unutmayın.

 42,00

Stokta yok

Ürün Detayları

ISBN

978-605-74137-5-8

İlk Baskı Yılı

Kasım, 2021

Sayfa

169

Ebat

13.5 x 19.5

Yazar Hakkında

İrem Yaşar

İrem Yaşar

13 Ekim 1992 tarihinde Amasya’da dünyaya geldi. Ortaöğrenimini Amasya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra Çukurova Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi’nde Aşçılık Bölümü’nü tamamladı.

Mesleğinin ilk yıllarında bir mimarlık ofisinde tasarımcı olarak çalıştı. Anne olduktan sonra ise bu sektördeki çalışma hayatına kısa bir süre ara verdi.

Şu anda oğlu ve eşiyle birlikte Amasya’da yaşıyor. Uzun yıllardır sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Hem kişisel sayfasında hem de diğer mecralarda yazdığı yazılarla, gerçekleştirdiği atölyelerle insanların hayatına dokunmayı; limonlu kek pişirmeyi, küçük mutlulukları büyütmeyi ve her şeyin şükredecek tarafını görmeyi çok seviyor. Neşesi Yeter isimli kitabı 2018 yılında yayımlanmıştır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Her Şey Eksik Her Şey Tamam (Mini Sabun ve İmzalı Kartpostal Hediyeli + Ücretsiz Kargo)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.