İstanbul’un Kayıp Mührü

Yıllar yıllar evvel, üzerinde yaşadığımız şehirler henüz inşa edilmemişken; Kutsal Barış’ın Koruyucusu, Megara Kralı Byzas, ülkesini tehdit eden bir savaşla karşı karşıyaydı… Halkını savaştan korumak için günlerce düşündü. Bilgeleri topladı, yaşlıları dinledi fakat işin içinden çıkamadı. Ve bir gün, kâhinlere gitmeye karar verdi. Uzun yollar aştı, sabırla bekledi ve nihayetinde kâhinler ona yol gösterdi. “Halkınla birlikte Körler Ülkesi’nin karşısına yerleş,” dediler. Emanetler verdiler ona; denizin derinlerinde gömülü Sır’dan ve sırrı çevreleyen hazineden söz ettiler. Sır korunmalı, hazine bulunmamalıydı. Denizin ortasındaki mührün üzerine bir kule yaptırmasını istediler. Çünkü hazine kötü niyetlilerin eline geçebilir, Sır’ın açığa çıkması dünyanın sonunu getirebilirdi. Megara Kralı Byzas halkıyla uzun yollar aşıp Körler Ülkesi’nin karşısına yerleşti, üç katlı bir kule yaptırdı denizdeki mührün üzerine; Sır artık o kulenin derinliklerinde, gizli geçitlerin ardında, güvendeydi… Sonunda kuleye yerleştirilen fener ise bütün heybetiyle Boğaz’ı aydınlattı. Yüzyıllar boyunca karanlık ve puslu havalarda insanlara yol gösteren bir umut ışığı oldu. Emanetleri de ölmeden önce en güvendiği kişiye bıraktı Kral…

Yüzyıllar sonra, emanetler artık Edwin’in elindeydi. Ona miras bırakılanların bir anlamı olduğuna inandı ve Sır’ın peşine düştü. Henüz çok gençti fakat bilinmezlere gebe bir maceranın sonsuz sularına atılacak kadar cesurdu. Onunla birlikte güce tapan, kötü niyetli insanlar da Sır’ın peşindeydi ve Edwin’den önce Sır’a ulaşmaları büyük bir felaketi beraberinde getirecekti… Sır açığa çıktığında ayak bastıkları her yer, derinden sarsılacaktı… Peki Edwin, Sır’a herkesten önce ulaşabilecek miydi?

Dünyada izlenme rekorları kıran Netflix Orijinal yapımı Atiye dizisine ilham veren Dünyanın Uyanışı serisinin yazarı Şengül Boybaşİstanbul’un Kayıp Mührü ile okurlarına, Londra’dan İstanbul’un gizemli geçitlerine uzanan, nefes kesici bir maceranın anahtarını uzatıyor! Bu anahtarla aşk, dostluk, tutku, tarih, ezoterizm ve heyecan dolu bir serüvene çıkacaksınız! Efsanelerle örülü ölümsüz şehir İstanbul’un büyüsüne kapılmaya hazır mısınız?

Yazar Hakkında

Şengül Boybaş

Şengül Boybaş

1980 yılında Tokat’ta doğan Şengül Boybaş, Halkla İlişkiler ve İşletme lisans programlarının ardından Livkon International’da Life Coach & NLP sertifika programını tamamladı. Çeşitli sektörlerde çalıştıktan sonra, eğlence sektöründe organizasyon işleri yapmaya başladı.

Eğlence sektöründeki başarılı kariyerinin ardından 2000 yılında kendi ofisini açarak gelecek odaklı bireysel danışmanlık ve koçluk hizmetleri sunmaya başladı. O günden bu yana dünyanın dört bir yanından gelen danışanları ile binlerce bireysel okuma gerçekleştirdi. Dünyanın Uyanışı yazarın Göbeklitepe’de yaptığı araştırmalardan sonra hazırladığı ilk kitabıdır.