İndirim!

Kapattık Kardeşim

“Sen ne zaman bamya yapsan kötü şeyler oluyor görmüyor musun? Bırak bamya yemeyelim. İnsan hayatının kopuş noktalarında bamya olabilir mi? Sen bamya yaptın diye babam ölebilir mi? Sen bamya yaptın diye abimin sevdiği kadın başkasıyla evlenebilir mi? Sen bamya yaptın diye Ada siktir olup gidebilir mi? Sen bamya yaptın diye şut direkten dönebilir mi? Ama oluyor anne işte. Bırak artık bamya yapmayı.”

“Babam devrimle ilgili kitapları samanlıkta saklıyordu. Karl Marx gelse ve kirlerinin samanlıkta sakladığını bilse, utancından yerin dibine girerdi.”

“Şu aralar güvensizlik çok moda anne, haberin olsun. Gümüş dolu vitrin önünde çekilen çocukluk fotoğrafımı koynuna koyabilirsin. Kıskanç komşulara ve onların dünyayı kurtaramayacak başarılı çocuklarına dağıtabilirsin her ziyaretlerinde.”

Bodrum Kat, Ayı ve Aksi gibi dergilerin kuruluşunda yer alan Özgür Akkaya’nın kaleme aldığı, on dokuz absürt öyküden oluşan Kapattık Kardeşim, yüzünüzde hüzünle karışık bir tebessüm oluştururken sizi mutlu olduğunuz kaldırımdan yürümeye davet ediyor. Bu daveti kabul etmek ya da dünyanın yuvarlaklığını sorgularken benliğinizi kederlere salmak sizin elinizde! Kimsenin eceliyle ölmediği yerlere, bir çizgi filmi bitirip öbürünün jeneriğini heyecanla izlemeye koyulduğumuz, gururun, içi demli çay dolu viski şişelerinin ve anne dantellerinin en demode olduğu zamanlara, götürecek olan hikâyeleri bir çırpıda okuyacaksınız!

 8,00

Stokta yok

Stok kodu: KSRT-0018 Kategoriler: Etiketler: , ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Kasım, 2018

ISBN

978-605-67859-9-3

Sayfa

136 sayfa

Ebat

13.5 x 19.5

Yazar Hakkında

Özgür Akkaya

Özgür Akkaya

1991 Antalya doğumlu. İstanbul Üniversitesi Maden Mühendisliği ve Beykent Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümü mezunu. Bodrum Kat, Ayı ve Aksi Dergi’nin kurucusu.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kapattık Kardeşim” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.