Konuşan Öyküler (İmzalı)

“Tanrı sustuğunda,” dedi bu kez büyükannem, “insanlar O’nun adına konuşurlar…”
“Merakını gideremeyen bir kalabalık her zaman tehlikelidir. Böyle bir kitleyi galeyana getirmek çok kolay, ancak sakinleştirmek hayli zordur. Zaten aşağı yukarı tüm devrimlerin kısa bir özeti de budur.”
“Kader,” dedi, “En beklenmedik anda, sana bir sürpriz sunmuyorsa, ona ancak kara yazı denir…”
“Cehennem, insanların korkularıyla yüzleşmesinden başka bir şey değildir…”

Kulaklarımızı kapatırız kimi zaman duymak istemediklerimiz için. Hayatın ise mutlaka başka bir planı vardır. Bazen bir baba-oğul arasında yılların kayıp özlemini telafi etmek için özenle paketlenen Pastırımka balığında, bazen de tam yedi yüz otuz sekiz gün boyunca ağacı kesmesinler diye üzerinde oturan kadının sabrındadır duymamız gereken. Yusuf Reha Alp’in kaleminden dökülen öyküler kendini aşıp okurla konuşmanın, bir iç sesin yankılanışı. Hayatın sıradan seyrinde soru soran, başkaldıran öyküler… Konuşan Öyküler’i dinlemeye hazır mısınız?

Online Satın Alma Bağlantıları

 9,00

Stokta yok

Stok kodu: KSRT-0010-1 Kategoriler: , Etiketler: , ,

Ürün Detayları

Genel Yayın Yönetmeni

Burak Aksak

Editör

Büşra Hacısalihoğlu

Kapak & İç Tasarımı

Songül Karakoç

Düzelti

İnci Büşra Aksak, Mehmet Özer

İlk Baskı Yılı

Ocak, 2018

ISBN

978-605-67859-0-0

Sayfa

164 sayfa

Ebat

13.5x 19.5 cm

Medya Cinsi

Amerikan Bristol

Yazar Hakkında

Yusuf Reha Alp

Yusuf Reha Alp

1974 yılında Trabzon, Vakfıkebir’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Trabzon’da yaptı. Daha sonra, sırasıyla, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İlahiyat Yüksek Okulu’nda okudu, okuyor. Yüksek lisansını Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü’nde “Eski Türklerde Din Anlayışı ve Şamanizm” konulu teziyle yaptı. Kısa bir süre ABD ve Kolombiya’da Şaman Kofan Kızılderilileri ile birlikte yaşadı ve “Ayahuasca” seremonilerine katıldı. “Konuşan Öyküler”, evli ve bir çocuk babası olan Alp’in, 2012 yılında yayımlanan “Talkın”dan sonra ikinci öykü kitabıdır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Konuşan Öyküler (İmzalı)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.