Neden Hep Ben?

Bu kitabı elinize neden aldınız? Arkasını çevirip bu satırları okuduğunuza göre ilginizi çekmiş, içeriğini merak etmenizi sağlamış olmalı. Siz de hazırsanız bu kitabı almaya karar verme sürecinizi birlikte inceleyelim.

Kitabın adını gördünüz, “İlginç olabilir,” diye düşündünüz ve aldınız. Adını koyamadığınız bir tanıdıklık hissetmiş olabilirsiniz. İşte bu kitap, hiç tanışmamamıza rağmen benzer biçimlerde deneyimleyip adını koyamadığımız bu tanıdıklık hissini derinlemesine incelemek için kaleme alındı. Farkında olduğumuz ya da olmadığımız birçok travmamız, içinde kaybolduğumuzu hissettiğimiz döngülerimiz olabilir. Sürekli aynı hataları yaparız, terk edilmekten delicesine korkarken bizi terk edecek insanlarla birliktelik kurarız, bir kurtarıcının gelip bizi içine düştüğümüz bataklıktan çıkarmasını bekleriz, değersiz hissettiğimizde haddinden fazla tepki veririz. Biz hiçbir eylemde bulunmadığımıza inansak dahi yanlış kişiler hep bizi bulur mesela… Bu döngülerin ardından sıklıkla kendimize sorarız: Neden hep ben? Aslında tüm bunların birer sebebi olabilir, sadece zihnimizin derinliklerinde puslu kalmış noktaları aydınlatmak gerekir belki de…

O halde sayfaları çevirmeye devam edin, hep birlikte travmalarımızı ve döngülerimizi irdeleyelim… Çünkü iyi ya da kötü duygularımız, travmalarımız, döngülerimiz bize aittir ve bizden birer parçadır. Önce sahiplenmeliyiz. İnsan kabullenmediğiyle vedalaşmaz.

Travmalarınızla yüzleşmeye ve döngülerinizden sıyrılmaya hazırsanız başlıyoruz!

Klinik Psikolog Selçuk Tokaç’ın kaleminden Neden Hep Ben, travmalarımızla yüzleşmemiz ve döngülerimizden sıyrılmamız için bir özgürleşme rehberi olacak.

Stok kodu: KSRT-0069 Kategoriler: , Etiketler: , ,

Ürün Detayları

Türü

Psikoloji

Kağıt Bilgisi

70gr Holmen

Cilt Bilgisi

Amerikan Bristol 250gr

Kitap Boyutu

13.5×19.5

Sayfa Sayısı

136 sayfa

Basım Bilgisi

Ekim, 2023

Yazar Hakkında

Selçuk Tokaç