İndirim!

Sema’nın Sağlıklı Mutfağı

“Gece başucunda keşkülle uyuyan, bir porsiyon iskender yemek için mesafeleri önemsemeyen, yirmi yedi yaşında Tip 2 Diyabet teşhisi konmuş genç bir kadının serüvenine hoş geldiniz.”

Hayat hikâyemiz kim olduğumuzu anlatır, yediklerimiz ise bu hikâyenin nasıl şekilleneceğini… Sağlıksız beslenme biçimiyle yollarına güller döktüğü Tip 2 diyabet hastalığı yirmi yedi yaşındayken teklifsizce girivermişti hayatına. Başlarda ümitsizliğe kapılsa da, “Beslen, kıpırda; sev parılda” mottosuyla yola çıktı ve mücadele etmeye karar verdi ve diyabeti alt etti. Bu yolda kendini Instute for Integrative Nutrition’da Bütünsel Beslenme ve Sağlık Koçluğu, ardından Instute for Functional Medicine’da Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu eğitimi alırken buldu. İşte Sema Özpekmezci’nin çok renkli hikâyesine hoş geldiniz!

Tatlılar, börekler, kekler olmadan olmaz diyenlerden misiniz? Sema da öyleydi, sonraları canı tatlı, pizza, kek, börek gibi uzak durması gereken şeyler çektiğinde bunları yememesi gerektiğini biliyordu. Eline aldığı karıştırma kabı onun için sihirli bir değnek olmuştu. Tariflerini blogu ve sosyal medya hesaplarında paylaşarak çok sayıda insanı da kendi hikâyesine ortak etti. Mutfağınızı keyifli bir keşif alanı yapmaya, daha önce uzak durduğunuz tüm alternatif tarifleri “Ama bu sağlıklı olamayacak kadar güzel,” diyerek yemeye hazır olun. Sema’nın Sağlıklı Mutfağı, okurunu her dönemi büyük bir emekle örülen bir  başarı öyküsüne ortak etmek ve mutfaklarda devrim yapmak için geliyor!

 34,00

Stokta

Stok kodu: KSRT-0021-1 Kategoriler: Etiketler: , ,

Ürün Detayları

İlk Baskı Yılı

Şubat, 2019

ISBN

978-605-68825-1-7

Sayfa

224 sayfa

Ebat

24 x 16

Yazar Hakkında

Sema Özpekmezci

Sema Özpekmezci

1978 yılında Melbourne/Avustralya’da doğdu. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Yirmi yedi yaşında Tip 2 Diyabet teşhisi aldı. Kendi hastalığını iyileştirmek için çıktığı yolda hem hayatını hem de kariyerini değiştirdi. 2017’de Institute for Integrative Nutrition’da Bütünsel Beslenme eğitimi aldı. Ardından Institute for Functional Medicine’da Fonksiyonel Tıp Sağlık Koçluğu eğitimi aldı ve başarı ile bitirdi. Yaşam biçiminin, hayata bakışın, stres kontrolünün beslenme ve hastalıklarla olan bağlantısına çalışmak için Mindfulness (Farkındalık) Temelli Stres Azaltımı (MBSR) eğitmeni oldu. Farkındalık temelli tüm yaklaşımlara olan tutkusunu, beslenme ile birleştirerek MBEAT (Mindfulness Based Eating Awareness) Eğitmenliği ve Mindfulness Temelli Yoga Eğitmenliği programını bitirdi. Bedene, sağlığa ve beslenmeye yaklaşımını tam bütünsel çerçeve içine
almıştır.

On sene Tip 2 Diyabet ile savaşan ve sonunda onu yenen, sağlıklı yaşam ve beslenme ile mutluluğu bulmuş biri. Şekerle savaşmak birinci amacı; bu yolculukta öğrendiklerini paylaşmak, sağlıklı beslenme felsefesini en uygulanabilir biçimde anlatmak, sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin elinden tutmak da ikinci yaşam amacıdır. Hayvanları, köpekleri, sonbaharı, sporu, ağacı, yaprağı, yağmuru, rüzgârı, toprağı seven bir dünyalı olarak evrende kendisine ayrılan yeri, diğer canlılara ve insanlara en faydalı olacak şekilde doldurmaya çalışıyor.

İncelemeler

  1. Şule Polat

    Faydalı bilgiler

  2. Nazende Issı

    Efsane herkes alsın

  3. UDA (doğrulanmış kullanıcı)

    Düzinelerce alıp herkese hediye etmek istiyorum, herkes bu kitaptan faydalansın ❤️

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.