Evrak Kürek – Sektörden Arkadaşlara Giriş 101

(3 müşteri incelemesi)

“Hayatımın değişmez kuralıdır bu, ben yanlış ata oynamaya bayılırım. At bile kendine güvenmez, ben ona güvenirim. Dört atın koştuğu ayakta üç at fotofinişe birlikte girer ve ben geriden gelen atı tek yazmışımdır. Hiç sekmez otuz yılı aşkın süredir bu böyle devam ediyor.”

Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar’dan tanıdığımız Selçuk artık büyüdü, uçak mühendisliği okuyarak koluna altın bileziğini taktı. Şimdi sıra kendi hayallerini gerçekleştirmeye geldi: Film çekmeye.… Sinema salonlarında çikolatalı mısır satmaya başlayarak sektöre radikal bir giriş yapan Selçuk’un aklında tek bir soru vardı: “Yeni başlayanlar için sinema gerçekten bu kadar zor mu?”

Karlar altında çekecekleri kısa filmde sırf zengin görünmek için donmak pahasına emekli amca ceketiyle oynayanlar, filme bütçe bulmak için ilahi klibi kurgulama işine giren yetenekli yönetmen adayları, bedava yapacağını söylediğinde Star Wars’u bile yeniden çekmene izin veren yapımcılar, araba alma fikriyle oturdukları masadan film çekmeye karar vermiş olarak kalkanlar, kendi hikâyesinin peşinden gidenler bu kitabın başrolünde.

Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Ailecek Şaşkınız filmleri ve İşler Güçler, Kardeş Payı, Üsküdar’a Giderken gibi dizileriyle tanıdığımız Selçuk Aydemir, Mahalleden Arkadaşlar ve Liseden Arkadaşlar’ın ardından bu kez, sektöre girme çabalarını samimiyetle anlattığı Evrak Kürek: Sektörden Arkadaşlara Giriş 101 ile okurlarını güldürmeye geliyor.

Selçuk Aydemir’in mizah dolu kaleminden heyecanlı, doludizgin bu kitabın sayfalarını çevirirken kahkahalarınıza hakim olamayacaksınız.

 15,00

Stok kodu: KSRT-0020 Kategoriler: Etiketler: , ,

Ürün Detayları

Genel Yayın Yönetmeni

Burak Aksak

Editör

Büşra Hacısalihoğlu Aksak

İlk Baskı Yılı

Şubat, 2019

ISBN

978-605-68825-2-4

Sayfa

224 sayfa

Ebat

13.5 x 19.5

Yazar Hakkında

Selçuk Aydemir

Selçuk Aydemir

1982 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üsküdar’a Giderken, İşler Güçler , Kardeş Payı dizilerinin yanı sıra Çalgı Çengi, Düğün Dernek, Düğün Dernek 2: Sünnet, Çalgı Çengi: İkimiz filmlerinin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Yazarın daha önceden kaleme aldığı Mahalleden Arkadaşlar isimli bir romanı vardır.

Eserlerini Gör

Evrak Kürek – Sektörden Arkadaşlara Giriş 101 için 3 inceleme

 1. Mehmet Balkaya

  Selçuk Aydemir ve Burak Aksak çok sevdiğim, çıkardıkları işlere çok güldüğüm insanlar oldukları için hemen aldım kitaabı. Çok güldüğüm yerleri oldu ama en önemlisi “işler güçler” dizisinde ki o tadı aldım. Ellerine sağlık. İkimcisini en kısa zamanda bekliyorum çünkü kitap iki günde bitti. 😁

 2. Ahmet Taşbek

  Kısa filmleri de dahil olmak üzere Selçuk Aydemir in tüm işlerini takip ettim. Yerli yapımlara genel onyargiyla yaklaşırken sağolsun memlekette bu da oluyormuş dedirtti. Ama kendisinden farklı türlerde film yapmasını bekliyorum. Polisiye,dram, aksiyon??? Ulkenin sinema sektörü dram ve komediden ibaret. Mizah ya da vicdana dokunan bir film yap zaten gişesi var. Ama Yeni soluklar şart. Çekilen filmlerin ortalama kalitesinden bahsetmiyorum bile. Sonuçta Selçuk Aydemir çok iyi yerlere gelebilir.Christopher Nolan in gelişimine bakarsanız (evet uçuk bir örnek 🙂 ) kısa filmlerden ilk uzun metrajlı following i yapma hikayesine kadar. Kimse bir anda biryerlere gelmiyor. Ya da Timur bekmambetov, ya da Justin lin, Robert Rodriguez… Söylemek istediğim yetenekli ve kararliysan zaten en üst lige çıkarsın. Kitapta yokluklarla yaptığı işlerden bahsederken Selçuk Aydemir bunu zaten fark etmiştir. Şimdiki imkanlarıyla çok daha iyisini yapmaya zorlamalı. Bence memlekette küresel işler yapmaya en yakın insan. Umarım basarir.

  Dipnot: Bu sektörle hiç ilgim yok. Sadece sinemaseverim.

 3. Rukiye Bağsürer (doğrulanmış kullanıcı)

  Ne diyebilirim ki bayılıyorum böyle içten, samimi şeylere. Sektörden Arkadaşlar çabucak gelsin lütfeeen.

İnceleme yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir