Üç Kelimelik Dünya: Aşklar, Oyunlar, Duygular

Modern hayat kisvesi altında istesek de istemesek de uyum sağladığımız hız ve tüketme arzusu bir şekilde içe dönme hevesimizin önüne duvarlar örüyor. Hatırlamak için can attığımız şeylere bile vakit ayıramaz olduk. Bu demek değil ki gelişim ve değişim kötüdür. Asla! Ancak neyi, nasıl ve ne ölçüde kullandığımız mühim. Sınırlarımızı belirlemek zaman zaman zor olsa da, telaşla atan kalbimize de kulak verelim. Şimdi aşkları, oyunları ve duyguları yeniden anımsama zamanı…

Çeşitli dergilerde yayımlanan söyleşileriyle tanıdığımız Osman Palabıyık bu kez edebiyat, sinema, müzik gibi hayatın farklı alanlarından sevilen isimlerle geçmişin aynasında buluştu. O sordu, Selçuk Aydemir, Şevval Sam, Sarp Akkaya, Damla Sönmez, Şevket Çoruh, Aslı İnandık, Selçuk Erdem, Ezo Sunal, Niyazi Koyuncu, Zeki Kayahan Coşkun, Barış İnce, Mehmet Gürs, Dilan Bozyel, Ümit Kavak ve Melek Mosso yanıtladı. Bu nostaljik karşılaşmanın izdüşümlerinin bir araya getirildiği Üç Kelimelik Dünya; okurunu aşklar, oyunlar ve duyguların büyülü dünyasına konuk ediyor.

 

Kitaptan Bir Bölüm Okumak İçin Tıklayın

 

 

Stok kodu: KSRT-V037 Kategoriler: Etiketler: ,

Yazar Hakkında

Osman Palabıyık

Osman Palabıyık

Adana’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Karantina Dergi’yi kurdu. Derginin kapanmasının ardından Ayı, İzdiham, OT Dergi başta olmak üzere birçok dergi, fanzin ve dijital yayında şiir ve söyleşileriyle yer aldı. 2016 yılından bu yana sosyal medya editörlüğü yapıyor. Yakın geçmişte Ertelendikçe Büyüyen adında bir şiir kitabı yayımlandı. Eve dönebilme ihtimalini çok seviyor.